Scandal într-o familie din Alba: O femeie a fost bătută de soț. Ce măsuri au luat polițiștii
O femeie din comuna Berghin, județul Alba, a fost agresată de soțul său. Polițiștii au emis ordin de protecție și au deschis dosar penal.
Potrivit IPJ Alba, luni, 27 noiembrie 2023, în jurul orei 20.00, o femeie din comuna Berghin a sesizat, prin apel la 112, faptul că a fost agresată de soțul său.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că, pe fondul consumului de alcool și al unor discuții contradictorii, bărbatul ar fi agresat-o pe femeie, aplicându-i mai multe lovituri.
Femeia a primit îngrijiri medicale.
Față de bărbat, polițiștii au emis ordin de protecție provizoriu și au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)