ACTUALITATE
SCANDAL între doi bărbaţi de vârsta a treia, în Lancrăm. Unul dintre ei a ajuns la spital, în stare gravă, cu leziuni la cap
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/10/pumn-bataie-agresiune.jpg)
Potrivit IPJ Alba, marţi, 7 iunie, în jurul orei 20.10, Poliţia Municipiului Sebeş a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Veche din Lancrăm se află o persoană căzută, victima unei agresiuni.
Din primele cercetări efectuate de poliţiştii deplasaţi la faţa locului a rezultat că victima, în vârstă de 73 de ani, din Lancrăm, s-a întâlnit pe stradă cu un bărbat de 60 de ani, din aceeaşi localitate, iar, pe fondul consumului de alcool, între cei doi a avut loc o discuţie în contradictoriu.
În aceste împrejurări, bărbatul de 73 de ani ar fi fost lovit în zona feței, s-a dezechilibrat şi a căzut, suferind leziuni la cap.
Victima a fost transportată, în stare gravă, la spitalul din Alba Iulia unde a rămas internată.
Cercetările sunt continuate, urmând ca în funcţie de rezultatul acestora şi de evoluţia stării de sănătate a victimei, să fie făcută încadrarea juridică finală a faptei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)