ACTUALITATE
Scandal între doi „capi de familie”, la Blaj. S-au certat din cauza unei căi de acces comune
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/03/masini-jandarmi.jpg)
Incidentul a fost semnalat prin apel la 112. Jandarmii au constatat că doi bărbaţi îşi adresau reciproc injurii şi expresii jignitoare. Din primele verificări, motivul scandalului este o cale comună de acces, disputată de mai mult timp. Luni, pe fondul consumului excesiv de alcool, aceste neînţelegeri s-au acutizat.
Scandalul avea loc într-un spaţiu public, la acesta asistând atât trecători cât şi rude, printre care şi minori. Jandarmii au prevenit escaladarea violenţei şi apariţia pe acest fond a unor fapte de natură penală.
Ioan M. ( 32 de ani) şi Sorin R. ( 56 de ani) au primit recomandarea ca pe viitor să apeleze la căi legale pentru rezolvarea diferendelor. Au fost sancţionaţi contravenţional cu amendă în valoare totală de 500 de lei.
Foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)