Cugir
Scandal la Cugir: Un tânăr imobilizat de polițiști pe o terasă a spart geamul dubei de intervenție

Scandal la Cugir: Un tânăr imobilizat de polițiști pe o terasă din oraș, a spart geamul dubei de intervenție, a transmis IPJ Alba.
Scandalul s-a produs în seara zilei de 27 aprilie 2025, în jurul orei 23:10. Polițiștii din Cugir au fost sesizați cu privire la faptul că, în fața unui local din oraș, o persoană se manifestă agresiv.
Din verificările efectuate de polițiști, a reieșit că, un bărbat de 25 de ani, în timp ce se afla pe terasa localului, ar fi tulburat ordinea și liniștea publică.
El s-ar fi manifestat agresiv verbal și ar fi spart mai multe sticle, pe fondul consumului de băuturi alcoolice.
Bărbatul a fost de îndată imobilizat, încătușat și introdus în autospeciala de poliție, unde a devenit recalcitrant, a distrus un geam din interiorul autospecialei și a început să lovească ușa din dreapta spate a acesteia.
Pe numele bărbatului, a fost întocmit dosar penal, pentru săvârșirea infracțiunilor de tulburarea ordinii și liniștii publice și distrugere.
În dimineața zilei de 28 aprilie 2025, față de bărbatul de 25 de ani, polițiștii au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore și va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, pentru dispunerea măsurilor legale.
Foto: Arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News