Locuitorii unui cartier din Sebeș au rămas temporar fără apă potabilă, din cauza unei avarii la rețeaua de distribuție. 

Potrivit reprezentanților companiei de apă (Apa CTTA), este afectat parțial cartierul Mihail Kogălniceanu.

Echipa de intervenție este pe teren și încearcă să remedieze în cel mai scurt timp această avarie.

Publicitate

Furnizarea apei potabile ar urma să fie reluată în jurul orei 14:00.

De asemenea, la reluarea furnizării cu apă potabilă, este posibil să apară depășiri ale parametrului turbiditate.

Astfel, clienții sunt rugați să utilizeze apa numai în scopuri menajere.

Eventualele perturbații, precum și zonele în care apar acestea, pot fi semnalate imediat la:

  • numărul unic Call Center 0377 900 400 (L–J: 08:00–16:30, V: 08:00–14:00),
  • Dispeceratul Sucursalei Sebeș, la numărul de telefon 0733 334 883 (în afara programului), în vederea intervenției.
Publicitate