Sebeş: Minorul care a furat două maşini din curtea unei firme îşi va petrece următoarele zile după gratii
Reamintim că în noaptea de 20-21 iulie, tânărul a pătruns în incinta societăţii comerciale şi a furat o maşină ce avea cheia în contact, iar ulterior a abandonat-o în cartierul Mihail Kogălniceanu din Sebeş. În urma extinderii cercetărilor, a rezultat că, în aceeaşi noapte, minorul a sustras din curtea aceleiaşi societăţi comerciale, un alt autoturism ce avea cheia în contact, cu care a circulat prin municipiul Sebeş, şi a avariat 5 autoturisme dintr-o parcare, după care a dus autoturismul înapoi, în curtea societăţii comerciale de unde îl furase.
Băiatul de 17 ani este cunoscut cu antecedente penale.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)