EVENIMENT
Şeful Asociaţiei Crescătorilor de Animale din Cugir, găsit SPÂNZURAT într-o grădină
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/09/mircea-burlan.jpg)
Cadavrul a fost transportat la morga Spitalului Judeţean din Alba Iulia, iar la examinarea sumară nu au fost găsite urme de violenţă.
UPDATE: Contactat telefonic de Alba24, primarul oraşului Cugir, Adrian Teban a spus că rămas surprins când a aflat vestea. Acesta a precizat că nu a avut probleme în ceea ce priveşte munca în cadrul Asociaţiei şi că este posibil să fi avut o problemă personală.
Adrian Teban a mai spus că Mircea Burlan a fost preşedinte al Asociaţiei Crescătorilor de Animale din Cugir, încă de la înfiinţare.
UPDATE1: Potrivit IPJ Alba, marţi, în jurul orei 12.21, Poliţia Oraşului Cugir a fost sesizată cu privire la faptul că, într-o grădină situată pe strada Prunului din Cugir, a fost găsit un bărbat spânzurat.
Echipa de cercetare deplasată la faţa locului a stabilit că este vorba de B.I.M., de 55 de ani, din Cugir, care era spânzurat de un arbore.
Cu ocazia examinării sumare a cadavrului, nu au fost identificate urme de violenţă. Acesta a fost transportat la morga Spitalului Judeţean Alba urmând ca specialiştii legiști să efectueze necropsia şi s stabilească cu exactitate cauza morţii.
Cercetările sunt continuate.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)