ACTUALITATE
Şofer de 36 de ani din Cugir, cu dosar penal. A fost prins la volan, sub influenţa alcoolului
![Volan](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2016/08/volan-1.jpg)
Potrivit IPJ Alba, miercuri, 12 iulie, în jurul orei 23.39, poliţiştii din cadrul Poliției Orașului Cugir au identificat un bărbat de 36 de ani, care a condus un autoturism pe strada Emil Racoviță din Cugir, jud. Alba, aflându-s sub influenţa băuturilor alcoolice.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest şi a rezultat valoarea de 0.59 mg/l alcool pur în aerul expirat, iar apoi a fost condus la Spitalul orăşenesc Cugir, unde i-au fost recoltate doua mostre biologice de sânge, in vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de S.V, cercetările sunt continuate pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)