Şofer din Sebeş, cu dosar penal la Alba Iulia. A fost prins conducând sub influenţa alcoolului
Un bărbat în vârstă de 36 de ani din Sebeş este cercetat penal de poliţiştii rutieri din Alba, după ce a condus un autoturism, la Alba Iulia, sub influenţa alcoolului.
Duminică, 9 aprilie, în jurul orei 00.15, poliţiştii Serviciului Rutier l-au depistat pe V.M.I. de 36 de ani, din municipiul Sebeş, în timp ce conducea un autoturism, pe B-dul Încoronării din Alba Iulia, fiind sub influenţa băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto, cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,47 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spitalul din Alba Iulia unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei, potrivit IPJ Alba.
Faţă de V.M.I., cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere sub influenţa alcoolului.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)