Spania a ieșit din starea de alertă, după mai bine de șase luni. Cetățenii pot călătorii între regiuni
Spania a ieşit din starea de alertă, în vigoare de mai bine de jumătate de an. Spaniolii au acum voie să călătorească între regiuni pentru prima dată în luni.
Măsura de urgență a expirat la miezul nopții, scrie DW.
Publicitate
Cu excepția câtorva zile de Crăciun, când restricțiile au fost ridicate, oamenii nu au reușit să călătorească în alte regiuni, să plece în vacanță sau să vadă familia.
În timp ce interdicțiile de călătorie intraregionale s-au încheiat și au fost ridicate stingerea timpului, nu toate restricțiile sunt relaxate în Spania.
Fiecare comunitate va decide noile măsuri și va putea aplica propriile planuri de limitare a efectelor pandemiei.
Publicitate
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)