"Spectacol matinal" oferit unor localnici din Bărăbanţ, de doi vecini
La faţa locului s-a constatat faptul că R.A., de 40 de ani s-a deplasat la domiciliul unui vecin de aceeaşi vârstă, dis-d-dimineaţă, pentru încă un episod din serialul certurilor aproape cotidiene. Hotărâţi să-şi impună cu orice preţ punctul de vedere, cei doi au oferit un "spectacol matinal" atât celorlalţi vecini, cât şi trecătorilor, pe timpul căruia injuriile, expresiile jignitoare şi ameninţările s-au succedat cu repeziciune.
Existând la un moment dat chiar premisele unei bătăi şi apariţiei unor vătămări corporale, unul dintre martorii evenimentului a apelat 112 şi a solicitat ajutorul forţelor de ordine.
Intervenţia oportună a jandarmilor a dus la aplanarea incidentului şi la evitarea unor fapte de natură penală. Pentru fapta săvârşită, R.A. a fost sancţionată cu amendă contravenţională în valoare de 200 lei, iar vecinul său cu avertisment scris, urmând ca în continuare comportamentul acestora să fie monitorizat.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)