Sport Alba24: CSM Lugoj – Volei Club Alba-Blaj 3-1. Antrenorul Branko Gajic la prima înfrângere pe banca blăjencelor

În cea de a doua partidă din cadrul fazei a doua a play-off-ul campionatului feminin de volei, formaţia antrenată de Branko Gajic, Volei Club Alba-Blaj, a fost învinsă de CSM Lugoj cu scorul de 3-1 (16-25, 25-16, 20-25, 20-25).

După prima partidă în care blăjencele au câştigat cu scorul de 3-0, acestea s-au deplasat la Lugoj, pentru cea de a doua partidă din faza a doua a play-off-ului. În primul sfert, echipa din Blaj a câştigat detaşat cu scorul de 25-16. După acest set,se pare că blăjencele n-au mai evoluat cu aceiaşi determinare şi astfel au pierdut trei sferturi consecutive.

Vezi pe Sport Alba24 declaraţiile preşedintelui Volei Club Alba-Blaj.