SPORT ALBA24: CSU Alba Iulia – CSM Satu Mare, 69-67. În Vinerea Patimilor, Popov l-a învins pe Fleșeriu

CS Universitatea Alba Iulia a învins dramatic în partida cu CSM Satu Mare, la capătul unui meci în care echipa lui Popov a revenit pe final. Scorul 69-67 (23-21, 14-20. 15-14 și 17-12 ) a adus încă o şansă pentru medalia de bronz.

CS Universitatea a început excelent jocul cu CSM Satu Mare, iar după primele 10 minute echipa din Alba Iulia a avut avantaj de 3 puncte pe tabelă. Ultimul sfert a fost dramatic. Alba a încercat să revină pe tabelă, dar tot CSM Satu Mare a condus jocul și s-a impus la Alba Iulia. În urma acestui succes, CSU Alba Iulia va juca marți, 7 mai, în deplasare, meciul decisiv cu CSM Satu Mare.

Vezi cum s-a desfăşurat partida şi galerie foto, pe Sport.Alba24.ro.