Sport.Alba24.ro: Eșec categoric pentru baschetul din Alba Iulia în derby-ul pentru locul 4. Sepsi Sfântu Gheorghe – CS Universitatea, 77-65

CS Universitatea Alba Iulia a pierdut clar jocul de la Sfântu Gheorghe. În urma acestui eșec, echipa din Alba Iulia va juca două meciuri în play-off, la Sfântu Gheorghe.  Gazdele și-au asigurat un avantaj de 20 de puncte, încă după primul sfert, când tabela indica 36-16. S-a încheiat 77-65 (pe sferturi 36-16, 19-17, 12-19 și  10-13 ) și Alba a ratat locul 4 în campionat.

BC Sepsi Sfântu Gheorghe a dominat clar primul sfert și a reușit să se desprindă pe tabelă la 20 de puncte. Nici sfertul secund nu a adus prea multe modificări, iar gazdele au păstrat mereu avantajul de 20 de puncte din primul sfert, pentru ca la pauză scorul să fie 55-33.

Veti cum s-a desfăşurat partida pe Sport.Alba24.ro.