Sport.Alba24.ro: Unirea Alba Iulia – UTA Arad, 1-0. Golul lui Mihai Petrescu a adus trei puncte mari „alb-negrilor”

Unirea Alba Iulia  s-a impus cu scorul de 1-0, în compania formației antrenate de Adrian Falub. După o primă repriză bună, în care arădenii s-au apropiat cu greu de poarta lui Tiut, în mitanul secund echipa arădeană a fost la un pas de a egala.

Echipa lui Gherman a început partida cum nu se puteam mai bine. În minutul 9, Mihai Petrescu l-a învins pe Amadio cu un șut la colțul lung. Albaiulienii au mai ratat câteva oportunități de a marca prin Bucurică și Mureșan, dar la pauză Unirea a intrat cu avantaj minim la cabine.

Vezi continuarea meciului şi reacţia suporterilor pe Sport.Alba24.ro.