SPORT.ALBA24: Unirea Alba Iulia – CSȘ Reghin, 5-0. Albaiulienii au obținut trei puncte meritate, pe un teren dificil

În ultima etapă a turului din play-out-ul Juniorilor B, Unirea Alba Iulia a câștigat, cu scorul de 5-0, pe terenul secund al Stadionului „Cetate” din Alba Iulia, împotriva celor de la CSȘ Reghin.

Pe un teren îmbibat de apă, plus o ploaie torențială pe parcursul reprizei secunde, albaiulienii au intrat la pauza meciului cu un scor alb. Golul albaiulienilor a fost marcat de Iancu în minutul 60. Avantajul a fost mărit de Nicola, în minutul 66, după o fază excelentă făcută de Filip Morar, pe partea stângă.

Vezi cum s-a desfăşurat meciul şi galerie foto, pe Sport.Alba24.ro.