Starea de Alertă se prelungeste cu 30 de zile pe teritoriul României, din cauza pandemiei de coronavirus
Starea de alertă, prelungită: Comitetul Național pentru Situații de Urgență a adoptat astăzi, 10 februarie 2021, hotărârea prin care se propune prelungirea Stării de Alertă, pe o perioadă de 30 de zile, pe teritoriul României.
Mai exact, rămân în vedere măsurile de prevenție adoptate la nivel national și includerea focarelor de COVID – 19 în calcularea incidenței privind răspândirea noului tip de coronavirus.
Publicitate
Hotărârea poate fi accesată și vizualizată AICI
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)