ȘTIREA TA: Aventurile mămicilor din Alba Iulia. Slalom printre mașini din cauza trotuarelor ocupate
Plimbarea copilului prin oraș ar trebui să fie o relaxare, însă acest lucru nu este valabil pentru mămicile care ajung să împingă cărucioarele prin centrul municipiului Alba Iulia. Acestea sunt nevoie să facă slalom printre mașinile de lux ale avocaților parcate pe jumătate de trotuar.
Publicitate
Cu o astfel de situație s-a confrutat o mamă din oraș care a fost nevoită să-și plimbe copilul pe mijlocul drumului din cauza unei mașini care ocupa întreg trotuarul. Cazul nu este singular pentru că în general în zona de centru a orașului, pe lângă fapul că trotuarele sunt destul de înguste, proprietarii birourilor din zona parchează atât pe drum cât și pe trotuar.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (6)