EVENIMENT
ȘTIREA TA PE ALBA24 | VIDEO: Tânăr din Alba Iulia, filmat după ce a intrat cu mașina într-un stâlp, în față la BCR. Era sub „aburii” lui Bachus
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/12/accident-BCR-alba-iulia.png)
Cititorul Alba24 ne-a ma scris că șoferul care a provocat accidentul era băut, iar după ce și-a dat seama de ce a făcut a vrut să fugă de la locul faptei. Video a fost filmat înainte, ca un echipaj de poliție să ajungă la accident.
Sâmbătă noaptea un șofer, a provocat un accident pe Bulevardul Tudor Vladimirescu din Alba Iulia, în curba din fața sediului BCR. Acesta a intrat cu mașina într-un stâlp de iluminat public, iar un cititor Alba24 a filmat accidentul de la balconul apartamentului său. Acesta ne-a scris că șoferul era și „puțin băut”.
„Înainte să vină poliția a vrut să fugă, dar am strigat să nu fugă că îl filmăm” ne-a transmis cititorul Alba24.
Din informațiile primite de la reprezentanții IPJ Alba, șoferul este un tânăr de 25 de ani din Alba Iulia, D.P.A, care conducea un autoturism marca Toyota. Nu a adaptat viteza la condițiile de drum și a intrat într-un stâlp de iluminat public de pe marginea drumului. Stâlpul aparține Primăriei Alba Iulia.
Tânărul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o valoare de 0,7 mg/l alcool pur în aerul expirat. Șoferul de 25 de ani s-a ales cu dosar penal, după ce a condus sub influența băuturilor alcoolice și a provocat un accident cu pagube materiale.
Dacă surprindeți situații sau evenimente pe care le considerați de interes pentru comunitate, așteptăm informații și imagini pe Știrea Ta pe Alba24.
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/2TsgbU3bAQU/hqdefault.jpg)
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)
d.p.a
luni, 29.12.2014 at 09:26
Doamne da ala care mai filmat sa patesti la fell… S sa specific clar nu am dat sa fug k mam dus la oameni la masina sa ma ajute sa o scot din drum… Nesimtitilorr ce sunteti si mincinosilorrrr