arestat_catuse Un tânăr de 19 ani, din Ocna Mureş  a fost reținut de polișiti după ce, pe fondul consumului de alcool, l-a agresat pe un concetăţean. Cei doi au consumat băuturi alcoolice împreună, iar în drumul spre casă s-au luat la bătaie.

Publicitate

Potrivit IPJ Alba, joi, în jurul orei 6.45, Poliția Orașului Ocna Mureș a fost sesizată cu privire la faptul că, într-un şanţ de la marginea străzii Crângului din Ocna Mureş, a fost găsit un bărbat rănit în zona capului.

În urma cercetărilor efectuate de poliţişti a rezultat că, în noaptea de miercuri spre joi, tânărul în vârstă de 28 de ani, din Ocna Mureş, ar fi consumat băuturi alcoolice împreună cu R.N.V., de 19 ani, din Ocna Mureş, într-un local public din oraş.

Publicitate
Clinica Balneomed Articol 728x90

La un moment dat, cei doi au plecat spre domicilii însă între ei a avut loc un conflict în urma căruia R.N.V. l-ar fi lovit cu pumnii pe bărbatul de 28 de ani, provocându-i leziuni traumatice în zona capului.

Victima a fost transportată la spitalul din Alba Iulia, unde a rămas internată, în stare gravă.

Faţă de R.N.V. poliţiştii au luat măsura reţinerii, pentru 24 de ore, sub aspectul comiterii infracțiunii de "vătămare corporală”, urmând să-l prezinte Parchetului de pe lângă Judecătoria Aiud pentru dispunerea măsurilor legale.

Publicitate