ACTUALITATE
Tânăr de 21 de ani din Alba Iulia, cu antecedente penale, REŢINUT pentru FURT. A sustras aparatură electrică dintr-o hală din oraş
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/11/arestat-catuse.jpg)
Poliţiştii de investigaţii criminale au stabilit că N. D., de 21 de ani, din municipiul Alba Iulia, este bănuit de comiterea, în data de 13 iunie, a unei infracţiuni de furt.
Acesta a sustras, dintr-o hală de confecţii metalice din Alba Iulia, aparatură electrică şi alte materiale (cablu electric), fiind surprins de o patrulă mixtă de siguranţă publică din cadrul Poliţiei Municipiului Alba Iulia.
Tânărul mai este cercetat în alte dosare penale. În perioada 2013 – 2014 a pătruns în incinta unor societăţi comerciale şi locuinţe, de unde a sustras mai multe piese auto, aparate electrocasnice, fier beton, panouri electrice, alte bunuri.
Marţi, a fost dispusă punerea în mişcare a acţiunii penale şi a reţinerii pentru 24 ore, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia cu propunere de arestare preventivă.
Tânărul a fost depus în Centrul de Reţinere si Arestare Preventivă din cadrul IPJAlba.
Furtul din 13 iunie l-a dat la o firmă de pe strada Emil Racoviţă.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)