ACTUALITATE
Tânăr de 25 de ani din Alba Iulia, dat în urmărire naţională, după ce a condus cu alcool „la bord”, a fost prins de poliţişti. Va sta doi ani după gratii
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/10/cersetorie-arhiva-inchisoare-300x225.jpg)
Poliţiştii Compartimentului Urmăriri împreună cu cei ai Biroului Supravegheri Judiciare din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale al IPJ Alba l-au depistat şi reţinut, miercuri, 9 septembrie, pe raza municipiului Sebeş, pe N.I.E., de 25 de ani, din Alba Iulia, care era urmărit la nivel naţional.
Tânărul este posesorul unui mandat de executare a pedepsei pedepse privative de libertate, de doi ani închisoare, fiind condamnat de Judecătoria Alba Iulia, pentru comiterea infracţiunii de conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului, transmite IPJ Alba.
Acesta se sustrăgea executării pedepsei şi era dat în urmărire, la nivel naţional, din data de 5 august.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)