ACTUALITATE
Tânăr din Alba Iulia, cu dosar penal pentru patru furturi şi prejudiciu de 20.000 de lei. Este cercetat sub control judiciar
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/12/cupru.jpg)
Un tânăr în vârstă de 29 de ani din Alba Iulia este cercetat în patru cazuri de furturi comise în perioada decembrie 2014 – iulie 2015. Poliţiştii au calculate un prejudiciu total de peste 20.000 de lei. Tânărul a sustras cabluri electrice din cupru, scule şi porţi metalice, din sediile unor firme din oraş. Pentru obţinerea de probe, poliţiştii au făcut, joi, o percheziţie la domiciliul acestuia.
Poliţiştii de investigaţii criminale din Alba Iulia au reuşit documentarea activităţii infracționale a lui G.G., de 29 de ani, din municipiu, care este bănuit de comiterea a patru furturi, în perioada decembrie 2014 – iulie 2015, transmite IPJ Alba.
În decembrie 2014, a pătruns prin efracţie în sediul unei firme din Alba Iulia şi a sustras mai mulţi colaci de cablu electric din cupru, în valoare totala de 3.324 lei.
În lunile februarie şi martie 2015 a sustras scule electrice, în valoare totală de 17.440 lei din containerele unei alte societăţi comerciale din Alba Iulia, iar în noaptea de 13/14 iulie 2015, a sustras trei porţi metalice de la un imobil situat pe strada Dimitrie Bolintineanu din Alba Iulia.
Pentru obţinerea de probe în cauză, poliţiştii au efectuat joi o percheziţie la domiciliul bărbatului, ocazie cu care au fost identificate o parte din bunurile furate.
G.G. a fost prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia care a dispus faţă de acesta, măsura controlului judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)