BLAJ
Tânăr din Blaj, reținut de Poliție, după ce a lovit mașini parcate și le-a distrus oglinzile. Ce s-a întâmplat
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/11/masina-politia_FB-Politia-Romana.jpg)
Un tânăr din Blaj a fost reținut de Poliție în urma unui incident petrecut în municipiu. Acesta ar fi lovit, cu pumnii și picioarele, mai multe mașini parcate.
Potrivit IPJ Alba, incidentul a fost semnalat în noaptea de 20/21 iulie, pe strada Horea din Blaj. Tânărul de 26 de ani, din Blaj, ar fi lovit, cu pumnii și picioarele, mai multe autoturisme parcate. A provocat astfel distrugerea oglinzilor laterale a acestora.
Luni, 22 iulie polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Blaj au luat măsura reținerii, pentru o perioadă de 24 de ore, a tânărului.
Este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de distrugere.
Tânărul va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Blaj, în vederea dispunerii măsurilor legale.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)