Un tânăr de 20 de ani din Blaj a fost reținut de polițiști după ce a furat telefonul mobil al unei angajate, din incinta unui magazin din municipiu. 

Potrivit IPJ Alba, la data de 13 iunie 2023, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Blaj au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un tânăr de 20 de ani, din Blaj, care este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.

Publicitate

În sarcina acestuia s-a reținut faptul că, în dimineața zilei de 13 iunie 2023, în timp ce se afla în incinta unui magazin din Blaj, ar fi sustras telefonul mobil al unei angajate a magazinului.

În urma cercetărilor efectuate, polițiștii au reuși să recupereze telefonul, în valoare de 1.600 de lei.

În cursul zilei de miercuri, 14 iunie, tânărul va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Blaj, pentru dispunerea măsurilor legale.

Cercetările sunt continuate, pentru stabilirea întregii sale activități infracționale.

Publicitate
Clinica Balneomed Articol 728x90