Tânăr din comuna Ciugud, după gratii pentru că nu a respectat măsura controlului judiciar
Un tânăr din comuna Ciugud a ajuns după gratii pentru că nu a respectat măsura preventivă a controlului judiciar. Polițiștii din Alba l-au reținut pe baza unui mandat emis de instanța din Ploiești și l-au transportat la Penitenciar.
Potrivit IPJ Alba, joi, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriri l-au depistat pe un bărbat de 35 de ani din comuna Ciugud, posesor al unui mandat de arestare preventivă, pentru o perioadă de 30 de zile, emis de Curtea de Apel Ploiești, pentru nerespectarea măsurii preventive a controlului judiciar.
Bărbatul a fost depus în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Alba.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)