EVENIMENT
Tânăr din Mihalț, reținut de polițiști pentru că a condus beat. Ce valoare a indicat etilotestul
![etilotest, test alcool, politia](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/12/etilotest-e1528369366452.jpg)
Polițiștii din Blaj, în data de 22 iunie l-au reținut pe un tânăr din comuna Mihalț care a fost depistat în timp ce conducea un autoturism fiind sub influența băuturilor alcoolice și fără a poseda permis de conducere.
Potrivit IPJ Alba, acesta a fost depistat la data de 21 iunie 2020, în jurul orei 01.30, de către polițiștii rutieri din Blaj care acționau împreună cu polițiștii Secției 5 Politie Rurala Blaj, pe raza comunei Mihalț.
Valoarea rezultată, în urma testării cu aparatul etilotest, a fost de 0,97 mg/l alcool pur în aerul expirat, iar pe numele tânărului a fost întocmit dosar penal pentru conducere fără permis și conducere sub influența alcoolului.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)