EVENIMENT
Tânăr din Sebeș, cercetat penal după ce s-a urcat pe un stâlp de curent. Ce s-a întâmplat
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2022/11/stalp-curent-1.jpg)
Un tânăr din Sebeș s-a ales cu dosar penal după ce a urcat pe un stâlp de la rețeaua de energie electrică. Fapta s-ar fi petrecut în urmă cu cu trei ani, iar polițiștii l-au identificat în noiembrie 2022.
Potrivit IPJ Alba, miercuri, 2 noiembrie, polițiștii de investigații criminale din Sebeș au identificat un bărbat de 26 de ani, din Sebeș, bănuit de săvârșirea infracțiunii de distrugere.
În noaptea de 28/29 august 2019, în jurul orei 23,20, ar fi escaladat un stâlp de curent electric, de pe raza municipiului Sebeș, pe care se afla amplasată o cameră de supraveghere video, care face parte din sistemul integrat de supraveghere al municipiului Sebeş, și ar fi distrus-o.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere, în vederea stabilirii întregii activități infracționale a tânărului.
foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)