duba politie noaptea Un tânăr în vârstă de 22 de ani din localitatea Unirea este cercetat pentru furt de polițiștii din Cluj, după ce a fost depistat având asupra lui bunuri sustrase dintr-un complex comercial de pe raza comunei Floreşti.

Publicitate

Potrivit IPJ Cluj, duminică, 10 ianuarie, poliţiştii din cadrul Secţiei 6 Poliţie Rurală Floreşti, cu sprijinul agenţilor de securitate, au depistat un tânăr care ar fi sustras bunuri dintr-un complex comercial.

Astfel, în jurul orei 19:40, tânărul de 22 de ani, din judeţul Alba, ar fi sustras obiecte de îmbrăcăminte, în valoare de circa 360 de lei, din două magazine din incinta complexului.

Bunurile sustrase au fost găsite asupra tânărului şi predate părţilor vătămate.

Publicitate
Clinica Balneomed Articol 728x90

În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de „furt”, faptă prevăzută şi pedepsită de Codul penal.

Foto: arhivă