Tânăra sportivă din Sebeș, Giulia Pienariu, a câștigat turneul de tenis de la Deva. A concurat cu fete mai mari decât ea

Giulia Pienariu (foto dreapta), tânăra sportivă din Sebeș, a câștigat duminică turneul de tenis de la Deva, categoria F 16.

”Deși are doar 14 ani, Giulia reușește să obțină performanțe notabile la categorii de vârstă superioare.

Așa s-a întâmplat și în urmă cu o săptămână, când a obținut un merituos loc pe podium la primul său turneu de categoria 18 ani, jucat la Alba-Iulia, competiție sub egida Federației Române de Tenis (categoria 1)”, au transmis reprezentanții Primăriei Sebeș.