Tineri din Alba Iulia, REŢINUŢI pentru tâlhărie. I-au furat telefonul mobil unui minor, pe stradă
Cei doi - H.H.C. (20 de ani) şi C.B. (17 ani) - au fost identificaţi de poliţiştii din Alba Iulia, miercuri şi din cercetări s-a stabilit că în 12 ianuarie, seara, în timp ce se afl se aflau pe strada Mihai Viteazul, folosind violenţa, i-au luat unui tânăr în vârstă de 17 ani un telefon mobil.
Faţă de H.H.C. şi C.B a fost luată măsura reţinerii pentru o perioadă de 24 de ore, urmând să fie prezentaţi Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, cu propunere de arestate preventivă sub aspectul comiterii infracțiunii de tâlhărie calificată.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)