Tinerii admiși la școlile de poliție, pompieri și jandarmi trebuie să se prezinte la cursuri tunși scurt și fără barbă
Școlile postliceale din subordinea Ministerului de Interne au afișat rezultatele finale după admiterea care a avut loc în ultima parte a anului trecut, în perioada octombrie-decembrie.
În plus, trebuie să se prezinte tunși scurt și fără barbă.
„Pentru încadrarea în prevederile regulamentelor militare, elevii se vor prezenta cu frizura îngrijită (tunși scurt) și fara barbă” se arată pe siteurile acestor insituții.
Rezultatele la admitere au fost afișate pe site-urile proprii, dar pot fi consultate și AICI.
Tot acum, cele șase instituții de învățământ au transmis viitorilor elevi și indicațiile despre cum să se prezinte la școală de luni, 30 ianuarie 2023, pentru începerea cursurilor, scrie Edupedu.ro.
Cursurile pentru toți acești elevi încep de luni, 30 ianuarie.
Instituțiile de învățământ fac solicitări obligatorii pentru noii admiși, care trebuie să aducă în bagaje pe lângă produsele de igienă de bază și câteva rechizite: caiete studențești, pixuri și creioane.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24






Comentarii (2)