Tinerii fotbaliști din comuna Livezile au obținut calificarea la faza finală a Cupei Satelor la fotbal

După ce a câștigat faza județeană a Cupei Satelor, comuna Livezile din județul Alba a câștigat și faza regională desfășurată la Bungard, în județul Sibiu.

Astfel, echipa din Livezile a obținut calificarea la turneul final al Cupei Satelor, competiție organizată de Federația Română de Fotbal.

Marți, 2 mai, a avut loc etapa zonei 5 la Cupa Satelor. Competiția a fost susținută de către județul Sibiu, în comuna Bungard, și au participat 5 comune: UAT Livezile (Alba), UAT Feldioara (Brașov), UAT Șelimbăr (Sibiu), UAT Remetea (Harghita), UAT Sâncraiu de Mureș (Mureș).

Echipa comunei Livezile a reușit să câștige acest turneu regional fără a primi niciun gol, asigurându-și prezența la turneul final care se va desfășura la Baia de Fier, în județul Gorj.