Traficanţii de migranţi au fost eliberaţi de Curtea de Apel Alba Iulia
Reamintim că tinerii au fost acuzaţi de constituire şi aderare la grup infracţional organizat şi trafic de migranţi. Aceştia au fost sprijiniţi de Remus Mihuţiu, în schimbul sumei de 5.000 de lei, pentru favorizarea trecerii în mod fraudulos a frontierei de stat a României, de către patru cetăţeni din Republica Dominicană. Gruparea infracţională i-a racolat, îndrumat şi găzduit pe migranţi, în vederea organizării deplasării acestora peste graniţă.
În 16 decembrie, Curtea de Apel Alba Iulia a respins recursul înaintat de aceştia la măsura de reţinere în arest preventiv stabilită de Tribunalul Hunedoara.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)