Connect with us

Actualitate

TRAGEDIE la Galtiu: Bărbat de 80 de ani găsit DECEDAT în curtea gospodăriei. A vrut să cureţe o groapă pentru irigaţii din grădină

Publicat

politisti-cu-cadavru Tragedie într-o familie din Galtiu. Un bărbat de 80 de ani a fost găsit fără viaţă, într-o cu apă și mâl aflată în capătul grădinii sale. Soţia lui a sesizat Poliţia după ce acesta nu se mai întorsese în casă.

Sâmbătă, 26 septembrie, la ora 21.30, poliţiştii Secţiei 1 Poliţie Rurală Galda de Jos au fost sesizaţi de către o vârstnică din comuna Sîntimbru, cu privire la faptul că, în după amiaza aceleiaşi zile, soţul său, în vârstă de 80 de ani, a plecat de la locuinţa lor din localitatea Galtiu şi nu s-a mai întors.

Poliţiştii au demarat activităţile de căutare a vârstnicului, iar în jurul orelor 22.40,   l-au găsit decedat, într-o groapă cu apă și mâl aflată în capătul grădinii sale.

Din primele cercetări efectuate de poliţişti a rezultat că sâmbătă după-amiaza, R.I. s-a dus în grădină, pentru a curăța groapa în care se colecta apă dintr-un pârâu, folosită de familia sa la irigarea grădinii.

În urma examinării sumare a cadavrului, nu au fost evidenţiate urme de violenţă.

Acesta a fost transportat la Serviciul de Medicină Legala Alba, în vederea efectuării necropsiei şi stabilirii cu exactitate a cauzei morţii.

 

Ofelia Stînan are 20 de ani de experiență în presa locală și regională. A absolvit Facultatea de Ştiințe Politice și Administrative, secția Jurnalism. A intrat în echipa Alba24 din anul 2010. vezi mai mult ...

Urmăriți Alba24.ro și pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *







ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement