EVENIMENT
TRAGEDIE la Ocna Mureş: Bărbat de 72 de ani, găsit DECEDAT, într-un apartament din zona Uioara de Sus
![exercitiu cugir](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2015/10/exercitiu-ISU-Cugir_14.jpg)
Pompierii din Aiud au intervenit miercuri, în jurul amiezii, pentru deblocarea accesului într-un apartament din Ocna Mureş. În interior au găsit un bărbat aflat în stare de inconştienţă, ulterior fiind constatat decesul acestuia. La faţa locului a fost prezent şi un echipaj de la Ambulanţă.
Intervenţia s-a desfăşurat în zona Uioara de Sus, în Ocna Mureş. De la ISU – Detaşamentul Aiud, au intervenit patru subofiţeri cu o autospecială, pentru deblocarea accesului în apartament.
Apelul la forţele de intervenţie a fost dat după ce bărbatul, cunoscut cu probleme de sănătate, nu mai răspundea la telefon.
foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)