masina politie rutiera accident Poliţiştii din Alba Iulia au confiscat, joi, bunuri industriale, în valoare de peste 57.000 lei. Acestea erau transportate de un şofer din Orăştie care nu avea acte legale de provenienţă a mărfii.

Poliţiştii Biroului Rutier Alba Iulia au oprit pentru control, miercuri, pe strada Regimentul V Vânători din Alba Iulia, o autoutilitară condusă de B.B., de 44 de ani, din municipiul Orăştie, judeţul Hunedoara.

Publicitate

Cu ocazia controlului efectuat, poliţiştii au constatat că şoferul autoutilitarei nu deţinea documente legale de provenienţă şi transport pentru bunurile industriale (drujbe, lanțuri, motocositoare, pompe, motopompe, etc), în valoare de peste 57.000 lei transportate cu autoutilitara.

Faţă de B.B. a fost luată măsura sancţionării contravenţionale, iar bunurile au fost ridicate în vederea confiscării.