EVENIMENT
Trei adulți și un copil au rămas blocați cu mașina pe un drum forestier din Munții Apuseni. Jandarmii, trimiși la fața locului
![zapada munte](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2019/01/zapada-munte-e1547381193688.jpg)
Trei adulți și un copil au rămas blocați cu mașina pe un drum forestier din Munții Apuseni, au transmis reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi Alba.
Incidentul s-a produs în zona Arieșeni, la limita cu județul Cluj. La fața locului au fost trimiși jandarmii din cadrul Postului Montan de Jandarmi Arieșeni.
UPDATE: Cazul s-a rezolvat cu ajutorul unui localnic. Acesta a reușit să tracteze mașina împotmolită pe drumul forestier, înainte ca jandarmii să aungă la fața locului.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)