Trei noi cazuri de infectare cu noul coronavirus, în județul Alba. Bilanț: 166 de îmbolnăviri, 104 vindecări, 9 decese
Au fost raportate trei cazuri noi de îmbolnăviri cu COVID-19 în județul Alba. Numărul cazurilor confirmate a ajuns la 166, iar al persoanelor vindecate la 104, potrivit informațiilor transmise luni de către reprezentanții DSP Alba.
Totodată, 9 persoane din județ care erau infectate cu acest virus, au decedat până acum, au transmsi oficial autoritățile.
Publicitate
Duminică, în laboratorul SJU au fost prelucrate 77 de teste, în total fiind efectuate până acum 6390.
Până duminică, 26 aprilie, în județul Alba erau confirmate 163 de cazuri de infectări cu noul coronavirus.
Informațiile de mai sus sunt OFICIALE și au fost comunicate de către DSP Alba.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)