Connect with us

Eveniment

Trei șoferi din Alba, cu dosare penale, după ce au fost opriți pe autostrada A1 Sibiu-Sebeș-Deva. Ce au descoperit polițiștii

Publicat

Trei tineri din Sebeș (Alba) s-au ales cu dosare penale după ce au fost testați pozitiv pentru droguri la volan, în cadrul unei acțiuni a Poliției derulate pe autostrada Sibiu-Sebeș-Deva.

Potrivit IPJ Alba, sâmbătă, 21 octombrie 2023, în intervalul orar 9.00- 12.00, polițiștii Biroului Poliție Autostrăzi A1 Râmnicu-Vâlcea (Sibiu) – Deva, în timp ce acționau pe autostrada A1, la kilometrul 316, au depistat trei autoturisme, conduse de trei tineri, în vârstă de 19, 24 și 26 de ani, toți din municipiul Sebeș, județul Alba.

În urma testării conducătorilor auto cu aparatul din dotare, au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive.

”Menționăm că aceasta nu reprezintă probă în cadrul dosarului penal, persoanele fiind conduse la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consumului unor substanțe interzise”, precizează Poliția.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului sau a altor substanțe.

Ofelia Stînan are 20 de ani de experiență în presa locală și regională. A absolvit Facultatea de Ştiințe Politice și Administrative, secția Jurnalism. A intrat în echipa Alba24 din anul 2010. O puteti urmari pe Ofelia si pe contul ei de Linkedin vezi mai mult ...

Urmăriți Alba24.ro și pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *







ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement