ACTUALITATE
Un bărbat de 30 de ani din localitatea Livezile a ajuns la psihiatrie, după ce şi-a incendiat autoturismul
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/09/masina-in-flacari.jpg)
Joi, 27 septembrie, orele 15.30, poliţiştii Postul de Poliţie Livezile au constat că V.I. (30 de ani), din localitatea Livezile şi-a incendiat autoturismul în câmp, în extravilanul localităţii Poiana Aiudului.
Autoturismul a ars în întregime, iar în urma verificărilor efectuate de poliţişti a rezultat că în momentul în care a provocat incendiul V.I. era sub influenţa alcoolului.
După producerea evenimentului, V.I. s-a deplasat la domiciliul său unde a avut un comportament violent faţă de familie, ameninţând că va incendia şi locuinţa.
Poliţiştii au intervenit, bărbatul fiind transportat cu ambulanţa la Spitalul de Psihiatrie Alba Iulia, unde a rămas internat.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)