ACTUALITATE
Un bărbat din Alba Iulia, urmărit naţional, a ajuns după gratii. Va sta un an şi 6 luni la închisoare, pentru furt calificat
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/11/arestat_catuse.jpg)
Potrivit IPJ Alba, poliţiştii Serviciului de Investigaţii Criminale Alba din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Alba l-au depistat şi reţinut, joi pe raza municipiului Alba Iulia, pe P.I.D. (51 de ani) din Alba Iulia, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, pentru comiterea infracţiunii de furt calificat.
Bărbatul a fost condamnat, la data de 22 iunie 2016, de Judecătoria Alba Iulia, la executarea unei pedepse privative de libertate de un an şi 6 luni şi se sustrăgea executării acesteia, fiind urmărit, la nivel naţional, din luna iulie 2016.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)