Eveniment
Un bărbat din Câlnic își va petrece următorul an după gratii, în Penitenciarul Aiud. Pentru ce a fost condamnat

Un bărbat de 51 de ani din Câlnic a fost reținut de polițiștii din Sebeș și depus în Penitenciarul Aiud după ce a fost condamnat la un an de închisoare pentru conducerea fără permis a unui autovehicul neînmatriculat.
Potrivit IPJ Alba, la data de 7 iulie 2025, polițiștii Secției 7 de Poliție Rurală Sebeș au depistat și reținut un bărbat, în vârstă de 51 de ani, din localitatea Câlnic, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis la data de 7 iulie 2025, de către Judecătoria Sebeș.
Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de 1 an închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui autovehicul neînmatriculat.
Acesta a fost depus în Penitenciarul de Maximă Siguranță Aiud, pentru executarea pedepsei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News