Un bărbat din Sântimbru a fost prins beat la volan pe străzile din Totoi. S-a ales cu dosar penal
Un bărbat de 30 de ani, din Sântimbru a fost surprins beat la volan, de poliția rurală din Galda de Jos, în data de 4 decembrie, în jurul orei 23.30, pe raza localității Totoi.
Potrivit IPJ Alba, în urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,81 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
Publicitate
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)