Un bărbat care a făcut distrus un aparat de jocuri de noroc, situat într-un bar din Sebeș, a fost recent trimis în judecată. Acesta va ajunge în fața magistraților Judecătoriei Sebeș pentru distrugere. 

Dosarul a trecut de cameră preliminară în data de 22 iunie 2026.

Publicitate

În motivarea instanței, magistrații au relatat pe scurt că ”în data de 3 septembrie 2024, în jurul orei 18:21, inculpatul a distrus, prin lovire cu pumnul, ecranul aparatului tip slot machine din incinta sălii de jocuri de noroc din Sebeș, provocând un prejudiciu în cuantum de 3394,39 lei”, au notat magistrații Judecătoriei Sebeș.

Momentan dosarul nu a primit un prim termen de judecată.