ACTUALITATE
Un bărbat din Vinerea va sta trei ani după gratii, pentru alcool la volan. A fost condamnat de Judecătoria Orăştie
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/10/cersetorie-arhiva-inchisoare-300x225.jpg)
Potrivit IPJ Alba, în 9 iunie, poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Poliţiei Oraşului Cugir l-au identificat şi reţinut pe B.H., de 46 de ani, din Vinerea, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de Judecătoria Orăștie, judeţul Hunedoara.
A fost condamnat la 3 ani și 3 luni închisoare, pentru săvârşirea infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui vehicul, fiind sub influența alcoolului.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)