Un bărbat va fi judecat de magistrații din Alba după ce a fost prins cu două grame de droguri asupra sa
Un bărbat care a fost prins cu o cantitate mică de droguri asupra sa, a fost trimis în judecată de magistrații Tribunalului Alba.
Deși acesta a fost identificat în în luna iunie a anului 2025, o trimitere în judecată a venit abia aproape un an mai târziu, în aprilie 2026.
Potrivit motivării instanței, bărbatul a fost prins în timp ce avea asupra sa, două grame de droguri de sinteză.
Dosarul a fost întocmit de procurorii DIICOT Alba Iulia.
Potrivit motivării instanței din cameră preliminară, ”în data de 23 iunie 2025, pe raza localității Aiud, inculpatul a deținut 2,15 grame de fragmente vegetale pe care s-a pus în evidență MDMB-4en-PINACA, drog de mare risc, și 0,08 grame de substanță care conține 2-Methylmethcathinone (2-MMC), drog de mare risc, pentru consumul propriu, fără drept”, se arată în documentul citat.
În data de 23 aprilie 2026, dosarul a trecut de cameră preliminară, pe rolul Tribunalului Alba. Momentan nu a fost fixat un prim termen de judecată.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24







Comentarii (0)