Un elev al școlii gimnaziale din Stremț a obținut mențiune specială la Olimpiada națională de limba italiană
Un elev al Școlii Gimnaziale ”Timoteiu Ovidiu Tarnu” din Stremț a obținut mențiune specială la etapa națională a olimpiadei de limba italiană, intensiv.
Este vorba despre Lorenzo Ciurli, elev în clasa a VIII-a la unitatea de învățământ din Stremț.
Acesta a obținut mențiune specială, cu punctajul de 96,82.
”Felicitări, Lorenzo! Suntem mândri de tine și îți dorim un viitor strălucit încununat de multe realizări. Talentul, dedicarea și perseverența au fost răsplătite cu un rezultat pe măsură.
Felicitări și doamnei prof Elena-Marcela Bârlog”, au transmis reprezentanții școlii.
Etapa națională a olimpiadei de limba italiană, intensiv, s-a desfășurat în perioada 6-10 aprilie, la Focșani.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)