Ciurli Lorenzo, elev al Școlii Gimnaziale „Timoteiu Ovidiu Tarnu” din Stremț a obținut premiul I, la etapa județeană a Olimpiadei de Limba Italiana. Într-un mesaj transmis pe adresa redacției alba24.ro, reprezentanții școlii au transmis rezultatul obținut de elev. 

Publicitate

Suntem mândri să anunțăm obținerea Premiului I la Olimpiada Națională de Limba Italiană – etapa județeană, o realizare care confirmă pasiunea și munca elevilor noștri.

Elevul Ciurli Lorenzo, din clasa a VIII a, s-a remarcat prin rezultatele sale excelente, demonstrând talent, seriozitate pentru  limba italiană.

Îi transmitem felicitări pentru această reușită și îi dorim mult succes în continuare!

Publicitate

Mulțumiri și profesorului coordonator, Bârlog Elena -Marcela pentru dedicarea și sprijinul oferit. Școala Gimnaziala Timoteiu, continuă să susțină  performanța în educație”, au transmis reprezentanții școlii.

Publicitate