Connect with us
Publicitate

EVENIMENT

Un job nonconformist: clientul misterios. Vezi cerinţele pentru această ocupaţie

Publicat

Cine s-ar fi gândit că pasiunea pentru cumpărături ar putea fi principalul atu al aplicanţilor pentru un loc de muncă. Cei care, pe lângă acest hobby, dau dovadă şi de ceva calităţi de observare au şanse reale să devină… client de meserie. Cumpărătorul sub acoperire este una dintre cele mai noi meserii apărute pe piaţa muncii din România.

Iată şi descrierea postului, conform unui anunţ postat pe site-urile dedicate locurilor de muncă:

Descrierea postului: Client misterios (operator de teren).

Cerinte:

– peste 18 ani
– persoană sociabilă,
– disponibilitate de lucru pe teren.
– acces la internet.

Oferta (bonusuri, beneficii):

– plata se face pe vizită și variază în funcție de complexitatea acesteia.

Programul este flexibil, fiind de cele mai multe ori vorba de o colaborare. De asemenea, clientul misterios (mystery shopper-ul) trebuie să viziteze diferite locații. În cadrul fiecărei vizite, acesta trebuie să joace, incognito, rolul unui client interesat de achizitionarea anumitor produse.

Astfel, trebuie să urmărească și să evalueze pe parcursul vizitelor diferite aspecte legate de atitudinea angajatului, de corectitudinea și acuratetea informaţiilor primite în magazine, pe baza unui scenariu bine definit.

Deci, atenție vânzători! Nu se știe niciodată pe cine serviți.

Urmăriți Alba24.ro și pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Dacă ți-a plăcut articolul:

ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate

Parteneri: Romania24.ro, Cluj24.ro, Ardeal24,ro, Botosani24.ro. Copyright © 2022 Alba24.ro powered by Independent Media & More. Alba24.ro folosește fluxurile de știri ale agențiilor Agerpres și Mediafax